•   Teknolojik E-Ticaret Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
     Esentepe Mah. Bayır Sok. No:27 16130 Nilüfer / BURSA  
  • +90 (533) 727 07 45
  • ssenturk@teknolojiketicaret.com
SURAY ŞENTÜRK - 04/04/2018

HEDEFLERLE YÖNETİMDE PROYESYONEL DESTEK İHTİYACI

https://www.linkedin.com/pulse/hedeflerle-yönetimde-proyesyonel-destek-ihtiyaci-suray-şentürk/

4 Nisan 2018 yayınlandı

 

Patron ne istiyor, şirket nereye koşuyor? Çalışan sahadaki beklentilerin farkında mı? Kim hangi hedefi gerçekleştirmek adına nasıl bir gösterge izliyor?

KOBİ'lerimiz ölçeklendiremedikleri hedefleri kendilerine takip sistematiği olarak benimsiyorlar. Seçilen hedeflerin istediğimiz sonuçlara hizmet edip etmediği, gerçekte varılmak istenen sonuçlara yönelik göstergeler nelerdir detaylı analiz edilmiyor. Bu doğrultuda strateji danışmanlarına, aile şirketlerimizde ve KOBİ'lerimizde ek sorumluluklar üstlenerek, patronlarımızın hayal dünyasındaki belirsizlikleri çalışanların takip edebileceği göstergelere ve gerçek ihtiyaçlara dönüştürmek üzere liderlik görevi düşüyor. Tüm bu çalışmaların: Stratejik Yönetim sürecinin doğru çalıştırılarak, iç ve dış çevre analizleriyle desteklenen risk yönetimi yaklaşımını da kapsayacak şekilde, şirketin vizyonuna yönelik iş planlarının hazırlanması ve net - ölçülebilir - gerçekçi - zamanı planlanabilir - akılı hedeflerin bu çalışmalar kapsamında belirlenmesiyle başlaması gerekiyor.

 Liderlik ve etkin iletişim, hedeflerin tüm birimler bazında yayılmasında ve saha uygulamalarına dönüşümü için tasarlanacak çalışma paketleriyle desteklenmesinde stratejik planlamanın ilk adımı, ekiplerin sinerjisi ve nefesi olarak profesyonel destekte ön plana çıkıyor. İş partnerlerinizi; enerjisi yüksek, heyecanı dinmeyen, sizi önce dinleyerek anlamayı ve sizinle birlikte analizler yaparak çalışmalarınıza başlamanızı öneren, profesyonellerden seçmenizi öneririz. 

Güçlü projeler üretmenin ve başarıya ulaşmanın yolu, insan kıymetinizi yetkinliklerle kuşatarak kendi isteklerini/gönüllerini sahaya yansıtmalarını sağlamaktan geçiyor.

 Çalışmalarınıza ışık tutacak, sizi anlayacak yetkin çalışanlarla yolunuzu kesiştirmek ve belirlenen hedeflerin tüm birimlerinizin her seviyesinde özümsenmesini sağlayacak uzun soluklu sağlıklı çalışmalar üretmek için teknik yönetim yaklaşımlarına ve profesyonel desteğe KOBİ'lerimiz ihtiyaç duymaktadır. İşletmeler gelişim sürecindeki ana ivmesini "farkındalık ve pozitif bakış açısının", kurum kültürü haline getirilmesiyle kazanacaktır. Yapabilirsiniz, sadece isteyin ve harekete geçin.

 04/04/2018, Suray Şentürk